Про препарат

Дізнайтеся, що являє собою препарат Імунофлазід®

Де придбати?

Оберіть найближче місце для покупки препарату

Запитання та відповіді

Ви можете поставити своє запитання

Повідомити про побічну дію

Напишіть нам

Важливе

Останні новини

Вірус кору поступово відступає
  • 05.07.18

Вірус все ще поширюється, але кількісний показник знизився на 25% від…

Детальніше »

Кір продовжує розповсюджуватися
  • 27.06.18

За останніми даними, від кору, вірніше від ускладнень, викликаних цим захворюванням,…

Детальніше »

Щеплення від кору для дорослих
  • 14.06.18

За останніми даними, кір набирає обертів. Всього захворіло 20,5 тисяч осіб,…

Детальніше »

Особливості іммунної системи у дітей

02.12.15

Імунітет буває природній (від народження) і набутий (адаптивний). Природній імунітет – це імунітет, який людина отримує при народженні. Він полягає у генетично обумовленій несприйнятливості організму до багатьох інфекційних збудників. Забезпечується цей вид імунітету наявністю шкіряного покриву та слизових оболонок, активністю бактерицидних речовин в біологічних рідинах, відсутністю чутливих до збудників клітин, підвищеною стійкістю організму до збудників, функціонуванням спеціальних клітин імунної системи (які утилізують збудників), активністю захисних білків – інтерферонів, підвищенням температури тіла.

Захист організму від вірусів забезпечується факторами специфічного та неспецифічного імунітету. Неспецифічний захист — це функціонування системи інтерферону. Характерною рисою специфічного захисту є імунна пам’ять, що зберігається після першого контакту організму з вірусом.

Становлення імунної системи людини є довготривалим процесом. Від народження і до завершення формування власної імунної системи дитячий організм дуже сприйнятливий до вірусів та патогенних мікроорганізмів.

Особливості імунної системи дитини у критичні періоди формування

  • І критичний період – період новонародженості. Характеризується слабкою стійкістю до умовно-патогенної мікрофлори; схильністю до виникнення гнійно-запальних процесів; високою чутливістю до вірусних інфекцій.
  • ІІ критичний період – від 3 до 6 місяців життя. Імунна відповідь має здебільшого первинний характер без збереження імунної пам’яті.
  • ІІІ критичний період –2-3 роки. Розширення контактів дитини обумовлює збільшення частоти інфекційних захворювань. Продовжується формування набутого імунітету.
  • IV критичний період – 4-6 роки. Завершується становлення набутого імунітету. Захворювання верхніх дихальних шляхів набувають хронічного або рецидивуючого характеру у зв’язку з недостатністю місцевого імунітету.
  • V критичний період – 12-13 років. Розпочинають активно функціонувати статеві залози, у зв’язку з чим відзначаються статеві відмінності в імунному статусі.

Обсуждение закрыто.

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.