Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Чому діти хворіють?

04.09.14
Незважаючи на переконання багатьох батьків про те, що загартовування, правильне харчування та здоровий спосіб життя здатні захистити їх малюка від хвороб, діти хворіли ібудуть хворіти дитячими хворобами. Адже кожна людина зустрічається у своєму житті з масою мікробів. І поки до більшості з них в організмі не буде вироблений імунітет, інфекційні хвороби неминучі. Завжди знайдеться збудник, до якого немає захисту. Причому стосується це як дітей, так і дорослих.
Що таке імунітет? Це здатність організму захищати себе від усього, що неприродно: вірусів і бактерій, отрут, ліків… При цьому у новонародженої дитини є вроджений імунітет до тих інфекційних хвороб, які перенесла її мама. Але «працює» цей імунітет максимум до 6 місяців і лише при природному вигодовуванні. Тому так важливо з самого народження малюка правильно доглядати за ним, щоб до 3-6 місяців забезпечити здатність його організму опиратися інфекціям.
До речі, унікальною рисою новонароджених є здатність пристосовуватися до умов навколишнього середовища. Такі малюки мало чого бояться і до всього можуть пристосуватися — головне, їм у цьому допомогти. Коли ж пристосовуватися не треба (чисто, тепло, ситно) — пристосовницькі механізми просто відключаються. Якщо протягом пари місяців життя створити дитині максимально комфортні умови, то далі йому існувати без таких умов буде вкрай складно. Як результат, маємо проблеми імунітету, які проявляються частими хворобами.
У такій ситуації батьки починають шукати способи підвищити захисні сили організму свого чада. Як це зробити? За допомогою імуностимуляторів. А бувають вони фармакологічними і фізіологічними. Перші – це лікарські засоби. Другі — форми нормального (природного, фізіологічного) способу життя, здатні підсилити імунітет.
Загальний життєвий тонус організму людини, її здоров’я багато в чому залежить від рівня енерговитрат, навантаження на всі системи і органи — все має працювати.
В першу чергу, дитина витрачає енергію на ріст і розвиток, рухову активність, підтримання температури тіла. На ріст і розвиток ми особливо вплинути не можемо — тут «рулять» гени і гормони. А ось на рухову активність і підтримку температури — звичайно! У підсумку вам, дорогі батьки, вибирати: почитати дитині або погуляти, надіти на нього зайву кофтинку або обмежитися однією. Ми ведемо до того, що природних імуностимуляторів лише три — фізична активність, холод і голод. Але ні в одному з цих напрямів неприпустимий перебір. Хоча більш важливо інше: надлишкові тепло і їжа, обмеження фізичної активності дуже швидко призводять до зниження імунітету (часті застуди) або до неадекватності імунітету (алергії). Тому давайте у всьому дотримуватися золотої середини. Будьте здорові!
За матеріалами статті Є.О. Комаровського «Нотатки про імунітет, або чому хворіють улюблені діти» («Simple», квітень 2014 року, с. 36-37)

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.