Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Допоможемо дитині перемогти ГРВІ

11.03.15
Чи знаєте ви, що таке віруси? Не перевантажуйте себе в пошуках відповіді, оскільки відповісти на це питання не в змозі навіть вчені. Згідно з одними даними, віруси знаходяться на кордоні між живою і неживою природою. З’явилися вони мільйони років тому, а до цього, імовірно, були частиною якихось клітинних організмів. Проте потім вирушили в самостійне існування. Втім, самостійним це існування назвати ніяк не можна. Адже для життєдіяльності вірусів потрібна жива клітина, на якій вони паразитують.
Саме це паразитування і викликає у людини нездужання у разі проникнення вірусу в організм. Залежно від виду (типу) вірусу хвороба може бути дуже небезпечною (наприклад, гепатит) або неприємною, але, при правильній терапії, досить швидко піддається лікуванню. Тема даної статті — якраз ті віруси, які викликають ГРВІ. Адже гостра респіраторна вірусна інфекція — найпоширеніша в структурі інших вірусних інфекцій. Найбільш до хвороби схильні діти — дошкільнята і молодші школярі.

 

Більшість вірусів ГРВІ на 3-4 день після інфікування програють у сутичці з імунітетом і відступають, стан хворого потроху поліпшується. Між тим, у випадку з дітьми це не завжди працює, як написано в книгах. Адже імунна система дитини формується приблизно до 12 років, а до цього віку вважається незрілої. Це означає, що при інфікуванні ГРВІ організм малюка вимагає допомоги. Інакше, на перший погляд звичайна застуда, може обернутися тяжкими ускладненнями — бронхітом, отитом, пневмонією.
Що потрібно зробити? Створити всі умови, щоб імунітет зміг впоратися з ГРВІ. В першу чергу — забезпечити зволоження повітря в приміщенні, в якому знаходиться хвора дитина. В ідеалі — придбати зволожувач повітря. Якщо ж такої можливості немає, намагайтеся частіше провітрювати кімнату, мінімум двічі на добу робіть вологе прибирання, а також поставте в приміщенні ємність з водою, а на батареї розкладіть мокрі рушники.

Відмовтеся від надмірного кутання дитини. Віруси дуже люблять «парниковий ефект» на поверхні тіла. До того ж такі умови сприяють приєднанню до вірусної інфекції ще й бактеріальної. Якщо у малюка не підвищена температура тіла, прогулянка протягом 20-30 хвилин тільки прискорить одужання.

Коли ж у дитини жар, не поспішайте вдаватися до медикаментозних жарознижувальних засобів. Вони знадобляться в тому випадку, якщо відмітка на градуснику перевищила 38 0C (для крихіток до року) або 38,5 0C (після року). При температурі тіла нижче зазначених показників, спрямуйте всі зусилля на створення оптимальних умов для боротьби організму з вірусною інфекцією. По-перше, забезпечте дитині правильний питний режим. Немовлят частіше прикладайте до грудей, давайте водичку. Малюкові віком до року зваріть компот з ізюму, дитині після року — узвар. Старшим дітям корисні будуть морси, чай з шипшини. І пам’ятайте, що на кожен градус температури тіла необхідно додавати 10 мл пиття на кілограм ваги. По-друге, врахуйте, що підвищена температура часто провокує у дітей запори. Будьте уважні.
Всі ці дії сприятимуть полегшенню загального стану хворої дитини і підтримають захисні сили його організму в боротьбі з ГРВІ. Але, незалежно від того, висока температура у малюка або не дуже, обов’язково викликайте додому лікаря — він при необхідності призначить противірусну терапію і порекомендує супутні симптоматичні лікарські засоби, які підходять саме вашому малюкові. Будьте здорові!
За матеріалами статті «5 важливих порад: лікування ГРВІ» (журнал «Мама і я», №2, 2015)

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.