Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
 • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
 • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
 • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Офіційно про грип

02.12.15

Грип — це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень і ризиком смерті. Має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але більш небезпечний. Тому перші симптоми ГРВІ вимагають особливої ​​уваги.

Найбільш частим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може вже через 4-5 днів призвести до смерті хворого. Також в результаті захворювання нерідко розвивається серцева недостатність.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2-х метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

При появі перших симптомів грипу людина обов’язково повинна залишатися вдома.

Такими симптомами є: підвищена температура тіла; біль в горлі; кашель; нежить; біль в м’язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря — його потрібно викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже під загрозою — її життя. Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя; утруднення дихання; висока температура тіла, яка довго не знижується; багаторазові блювота і випорожнення; порушення свідомості — надмірна сонливість або збудження; болі в грудній клітці; домішки крові в мокроті; падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

 • Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми.
 • Користуватися одноразовими масками — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що в будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.
 • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.
 • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
 • Дотримуватись чистоти рук — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
 • Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, нежиті.

Всі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, яких відносять до груп ризику. До них належать: діти до 5 років (особливо — діти до 2 років); вагітні жінки; люди старші 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет; хворі хронічними серцево-судинними захворюваннями; хворі хронічними захворюваннями легень; люди з іншими важкими хронічними захворюваннями; люди, які знаходяться на імуносупресивної терапії.

 Чим лікувати грип?

 • Препаратами з доведеною активністю проти вірусу грипу — лише вони здатні припинити його розмноження в організмі. Своєчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг і запобігти розвитку ускладнень.
 • Препаратами, пом’якшуючими симптоми. Вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом’якшуючи симптоми — жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль і біль у м’язах. Увага: дітям до 18 років та вагітним жінкам вживати аспірин не рекомендується — подолати жар можна за допомогою препаратів парацетамолу.

Грип не лікується за допомогою: антибіотиків (вони не створюють протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями); гомеопатичних препаратів — сьогодні немає науково обґрунтованих доказів їх ефективності проти вірусів, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі і грипу; імуностимуляторів, імуномодуляторів; народних засобів — вони можуть стати в нагоді для пом’якшення симптомів грипу.

За матеріалами www.moz.gov.ua


Обсуждение закрыто.

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.