Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Імпортні ліки в середньому у 5 разів дорожчі, але вітчизняні аналоги є лише для 75-80% із них

19.06.15
Девальвація гривні призвела до ситуації, коли імпортні ліки суттєво подорожчали. Завдяки такому стану справ, в аптеках значно збільшилася частка українських медпрепаратів.

Слід також відзначити і той факт, що за минулі 3 роки частка імпортних препаратів в грошовому вираженні в роздрібних аптечних мережах впала з 68,6% до 57,2%. У кількісному вираженні (в упаковках) цей показник за 3 роки знизився з 33,6% до 21,9% (за даними «РБК-Україна»).

Падіння частки імпортних препаратів в аптеках України пояснюється істотною девальвацією національної валюти. У зв’язку з цим, за рік середньозважена ціна однієї упаковки імпортних медпрепаратів зросла майже на 53%, (109-110 грн за даними www.apteka.ua). Українські ж медпрепарати за цей період додали в ціні в середньому 45,4% (20 грн за одну упаковку).

Перерозподіл попиту споживачів позначився також і на позиціях українських фармацевтичних підприємств, які посіли лідируючі позиції в топ-5 компаній на роздрібному ринку лікарських засобів.

Однак слід відзначити і той факт, що вітчизняні виробники медпрепаратів не в змозі задовольнити 100% попиту, замінивши імпортні препарати аналогами. На даний момент можливості імпортозаміщення дозволяють говорити не більше ніж про 75%, частина ринку припадає на вузькоспеціалізовані препарати, налагодити випуск яких українські виробники поки не можуть …

Експерти впевнені, що в середньостроковій перспективі тенденція зростання частки вітчизняних препаратів на ринку лікарських засобів буде зберігатися.

За матеріалами http://expres.ua/

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.