Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Готуємося до епідемії грипу: більше прогулянок і уваги до стану близьких

23.11.17

На сьогоднішній день статистичні дані по захворюваності на ГРВІ не вказують на наближення епідемії в Україні, проте вірусологи інформують: епідемії грипу бути. Вже в грудні. Пік захворюваності прогнозується в січні 2018 року. При цьому фахівці підкреслюють, що в цьому сезоні епідемія буде більш небезпечною в порівнянні з попереднім роком.

Усьому виною — новий штам грипу «Мічиган», який з уже відомими українцям штамами «Гонконг» і «Брісбен» (а також сотнями різновидів інших ГРВІ) курсуватиме на території нашої країни. Цей штам належить до окремої генетичної групи (підтип А/H1N1 (свинячого грипу)),  стійкий до багатьох противірусних препаратів і характеризується високим ризиком розвитку ускладнень (набряк легень, пневмонія, менінгіт), які можуть призвести до смерті. «Мічиган», в першу чергу, обирає своїми жертвами дітей, вагітних жінок, людей в похилому віці, а також тих, хто страждає від зайвої ваги, діабету і астми.

Медики кажуть, що захиститися від небезпечного грипу можна за допомогою спеціальної вакцини (мовляв, навіть зараз ще не пізно щеплюватися). Тим часом, у зв’язку з відсутністю вакцинації від грипу в календарі обов’язкових щеплень, затверджених Міністерством охорони здоров’я, зробити профілактичний укол можна далеко не в усіх ЛПЗ і за свої гроші (у середньому, 150-200 грн.). При цьому вакцинація дозволена не всім. Від такого щеплення краще відмовитися вагітним, немовлятам до 6 місяців, людям із захворюваннями серцево-судинної системи (читай — майже все літнє населення України) та іншими хронічними недугами. Ось і виходить, що щеплення від грипу — аж ніяк не панацея.

Із доступних першорядних профілактичних заходів — традиційні: дотримання правил особистої гігієни, режиму дня і повноцінного харчування, ведення здорового способу життя, а також обмеження відвідування місць великого скупчення людей. А ось прогулянки на свіжому повітрі в будь-яку погоду просто необхідні — і маленьким, і дорослим! Одягайтеся зручно і по погоді — щоб не перегріватися і не переохолоджуватися. Перед виходом на вулицю в «грипозний сезон» візьміть за правило змащувати слизову оболонку носа оксоліновою маззю або будь-яким густим кремом, а після повернення додому, вимивши руки, промивати ніс підсоленою водою. Якщо змушені їздити в громадському транспорті, не соромтеся надягати маски собі і дітям. Що стосується приміщень, де живемо і працюємо, то в період епідемії рекомендується часто (не рідше ніж раз на годину) провітрювати, щодня проводити вологе прибирання і не забувати про зволоження повітря (за допомогою спеціальних приладів, ємностей з водою чи мокрих рушників на батареях).

Якщо говорити про превентивні заходи за допомогою лікарських засобів, то підходити до вибору препарату потрібно дуже зважено, а також обов’язково консультуватися з лікарем про доцільність прийому тих або інших ліків.

Коли ж хтось у родині почав кашляти і температурити, не тягніть з викликом лікаря, навіть якщо шкала термометра не піднялася вище позначки «37,5». При цьому хворому потрібно забезпечити постільний режим, давати пити багато теплого (не гарячого!) і збивати високу (вище 38,5 градусів за Цельсієм) температуру тіла.

Особливо уважно варто ставитися до хворої дитини, адже якщо вона ще не розмовляє, то не зможе розповісти вам про своє нездужання. Як тільки помітили, що малюк шморгає, покашлює або став млявим і мало рухомим, звертайтеся за допомогою до медиків! Поки чекаєте їх, як можна частіше вимірюйте температуру тіла, поїть теплим, провітрюйте дитячу кімнату. Якщо фахівці не наполягають на госпіталізації, пролікуйте дитину, згідно з приписом лікаря, і залиште його вдома до повного (!) одужання! Дуже важливо не вести малюка в садок/школу з «мінімальним» кашлем і «залишками» нежиті (на вашу думку). Лікарі попереджають: після видимого поліпшення стан дитини може різко погіршитися — з підвищенням температури тіла, посиленням кашлю або іншими симптомами. Не виключено, що це сигнал про розвиток ускладнень вірусної інфекції або перехід грипу в гостру форму.

У такому стані дитина може постійно спати та взагалі не прокидатися протягом дня, не реагувати на ваші звернення або вередувати, коли берете його на руки. До ознак гострої форми грипу належать також задишка або будь-які проблеми з диханням, синюшна шкіра, жар, відмова від пиття і їжі, плач без сліз, скорочення сечовипускання, внаслідок чого підгузки доводиться змінювати рідше, ніж зазвичай. Виявивши у малюка хоч один з перерахованих симптомів негайно викликайте «швидку».

Будьте уважні один до одного! Здоров’я Вам і Вашим близьким!


Обсуждение закрыто.

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.