Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
 • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
 • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
 • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Українських дітей атакують «закордонні» віруси

22.08.17

Хоча літо в цьому році складно назвати жарким (видавалися і досить прохолодні дні), це не стало перешкодою на шляху поширення в Україні ентеровірусів. Причому нинішній сезон відпусток ознаменувався підвищенням кількості захворювань «закордонними» інфекціями, привезеними українцями з курортів. Здебільшого, жертвами даних вірусів стають діти. Лідер серед ентеровірусів — нашумівший в ЗМІ вірус Коксакі.

Мами, чиї діти перехворіли цією недугою, вже прозвали хворобу «руки-ноги-рот»-інфекцією. Чому? При зараженні на руках, ногах і в роті крихітки з’являється характерне висипання — пухирці, схожі на «вітряночні», які швидко лопаються і утворюють кірочки. Деякі батьки плутають ці висипання з кором. Однак вірус Коксакі, на відміну від кору, дає висип навіть на долоньках.

Окрім висипань, у дитини, як правило, підвищується температура тіла — часом до 39-40 градусів за Цельсієм. При цьому жар може супроводжувати хворобу досить довго. Нерідкі «застудні» прояви інфекції, зокрема, нежить і «гавкаючий» кашель. Але головна небезпека Коксакі — можливі ускладнення, серед яких — виразкова хвороба, геморагічний кон’юнктивіт, міо- і перикардит, менінгоенцефаліт.

Варто відзначити, що всі ентеровіруси мають здатність довго зберігатися у водогонній воді, поверхневих водах, при цьому збудники інфекцій стійкі до впливу більшості дезінфікуючих засобів. Для зменшення ризику зараження ентеровірусною інфекцією важливо дотримуватися нехитрих правил:

 • ретельно мити руки з милом до і після їжі, а також після відвідування людних місць;
 • під час купання в водоймах уникати попадання води в рот;
 • використовувати для пиття тільки безпечну воду (бутильовану або кип’ячену).

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КОКСАКІ

 • Механізм передачі вірусу Коксакі — повітряно-крапельний, а також — орально-фекальний
 • Найбільш сприйнятливими до інфекції є діти у віці від 3 до 10 років
 • Існує кілька різновидів вірусу Коксакі
 • Після перенесеної інфекції стійкий імунітет не формується
 • Час від зараження до розвитку перших симптомів становить від 2 до 10 днів
 • Антибіотики для лікування вірусу Коксакі не використовуються, оскільки відносно вірусів вони абсолютно неефективні

ЦІКАВО

Існує думка, що діти у віці до 6 місяців практично несприйнятливі до вірусу Коксакі. Це, швидше за все, пов’язано з тим, що в їх крові циркулюють материнські антитіла, передані під час внутрішньоутробного розвитку через плаценту. Тривалість активності материнських антитіл — в середньому, півроку, що пояснює несприйнятливість дитини до більшості інфекцій протягом цього часу. Також частково антитіла передаються дитині з грудним молоком.

НЕ КОКСАКІ ЄДИНИМ

Окрім вірусу Коксакі, серед вірусів, привезених з курортів, можуть бути геморагічна лихоманка, вірусні гепатити А і Е та інші.

Не займайтеся самолікуванням! Якщо Ваша дитина захворіла — обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!


Обсуждение закрыто.

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.