Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Вчені виявили механізм зараження плоду вірусом Зіка

30.05.16

У журналі Cell Host & Microbe була нещодавно опублікована стаття дослідників з Університету Еморі, яким вдалося з’ясувати механізм зараження вірусом Зіка плаценти, перехідним з організму інфікованої матері до плоду, що розвивається.

Як заявили дослідники, переносниками вірусу виявилися клітини Хофбауера, що знаходяться в плаценті і мають безпосередній доступ до кровоносної системи ембріона. Як відомо, плацента матері захищає плід від безлічі різних інфекцій, які можуть перебувати в організмі вагітної жінки. Свою бар’єрну функцію вона виконує за допомогою антитіл, що знаходяться в ній, і вірус Зіка не має можливості потрапити в ембріон безпосередньо.

Однак проведені нещодавно дослідження довели той факт, що вірус Зіка, який в подальшому здатний провокувати різні порушення в розвитку плода, все ж долає дану перешкоду. Вірусний антиген був виявлений вченими в клітинах Хофбауера, зібраних в плацентарної тканині померлого від лихоманки Зіка плоду. Даний факт дозволяє говорити про те, що самі плацентарні клітини стали мішенню для вірусу, який розмножується в них, в подальшому долає імунний бар’єр і таким чином вже потрапляє в кровотік зародка.

Інфекція була виявлена в клітинах Хофбауера, що представляють собою макрофаги, а також в цитотрофобластах, які розташовуються в проміжному шарі плаценти.

Нагадаємо, вірус Зіка відносять до флавівірусів, він викликає в подальшому у тих, хто заразився їм людей, лихоманку. Перебіг захворювання зазвичай проходить досить легко, проте дана інфекція здатна викликати важкі порушення в розвитку ембріонів, в тому числі і мікроцефалію.

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.