Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Весняний авітаміноз: правда і міфи

25.04.14

Квітень. Час ласкавого сонечка, різкої зміни погоди, квітучих абрикосів, кульбаб і … авітамінозу. Так, саме весну прийнято вважати сезоном, коли в організмі людини вичерпується річний запас мінералів і вітамінів, через дефіцит яких ми частіше хворіємо застудами і більше схильні до стресів. Останнім часом багато лікарів все частіше спростовують «весняну» природу авітамінозу та й взагалі розвіюють масу міфів щодо горезвісної нестачі вітамінів.

Отже, міф № 1. Авітаміноз характерний тільки для весняного сезону.

Свого часу вчені, провівши деякі спостереження і дослідження, резюмували, що авітамінозом страждають протягом усього року навіть жителі тих південних куточків планети, де свіжі овочі та фрукти в надлишку всі 12 місяців. Правда при цьому фахівці відзначили, що влітку — восени у цих людей спостерігається підвищення вмісту в організмі вітаміну С, фолієвої кислоти і каротину. Також було доведено взаємозв’язок хронічних гіповітамінозів з розвитком різного роду захворювань у абсолютно здорових людей. Наприклад, нестача кальцію провокує переробку організмом власного кальцію, що загрожує виникненням остеопорозу і серйозних проблем із зубами. А ось дефіцит заліза — причина недокрів’я.

Міф № 2. Гіповітамінозом страждають тільки ті, хто не наївся вдосталь вітамінів в літній сезон.

Насправді, запаси в організмі здатні утворювати лише жиророзчинні вітаміни А, D, Е, які відкладаються в жирових клітинах печінки. Інші вітаміни та мікроелементи попросту не накопичуються в тій кількості, яка необхідна для нормальної життєдіяльності організму протягом тривалого часу. Так, наприклад, «запасів» вітамінів С, В2, В6, К вистачає на 4-6 тижнів .

Міф № 3. Якщо їсти багато овочів і фруктів, авітамінозу не буде.

Щоб забезпечити себе на один день, припустимо, вітаміном С, потрібно з’їсти 2 кг яблук або 6 апельсинів. При цьому інших вітамінів дані фрукти не містять. Добова норма вітаміну А — це 1,5 кг моркви, вітаміну Е — більше кілограма арахісового горіха, калію — 2 кг бананів. Воістину, в таких обсягах споживати ці продукти може хіба що… слон. Та й далеко не весь перелік життєво важливих для людського організму поживних речовин міститься тільки в овочах — фруктах. Ті ж В1 і В2 будуть надходити в потрібній кількості, якщо щодня з’їдати по 1 кг житнього хліба або близько 2 кг нежирного м’яса.

Міф № 4. Неправильне харчування — основна причина авітамінозу.

Грамотніше буде сказати, що незбалансований раціон харчування — один з винуватців вітамінодефіціта. Дійсно, сучасний темп життя, супроводжуваний стресами, а також екологічна ситуація, призвели до того, що все більше людей страждають хворобами обміну речовин (атеросклероз, діабет , гіпертонія) і імунодефіцитами. І провідну роль у цьому зіграло недостатнє вживання натуральних неочищених продуктів. Величезні втрати несе їжа при готуванні — вітаміни руйнуються під впливом тепла, світла, контакту з металевим посудом.

Міф № 5. Препарати полівітамінів необхідні лише дітям.

Цей стереотип родом з СРСР. Мовляв, йод, калій і кальцій потрібні зростаючому організму в завищених кількостях. Правда в тому, що коли дитина росте, недолік певних вітамінів і мікроелементів може негативно позначитися на формуванні організму. Однак потреба в отриманні вітамінів з додаткових до харчування джерел актуальна для всіх віків. До того ж, стресові ситуації, нерегулярний режим харчування і малорухливий спосіб життя лише посилюють гіповітаміноз.

Бажаємо вам міцного здоров’я!

Імунофлазід сироп для лікування грипу та ГРВІ

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.