Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Як убезпечити себе від придбання підробних ліків

22.12.14
«Улов» державної служби України з лікарських препаратів за 2014 — 2 000 000 упаковок підроблених медпрепаратів на суму близько 97 млн гривень!
Як правило, найчастіше підроблені медпрепарати зустрічаються в аптечних мережах великих міст, в т.ч. і в Києві, де обіг лікарських засобів досить великий. Найбільш часто підробляються дорогі імпортні препарати, на яких є можливість добре заробити. Зазвичай це препарати, які активно рекламуються в ЗМІ. За інформацією голови Державної служби з лікарських препаратів України Михайла Пасічника, нещодавно в одній з аптечних мереж були вилучені підроблені лікарські засоби від головного болю, а також для лікування шлунково-кишкового тракту.
Керівник служби нарікає, що здійснювати перевірки аптек його служба має можливість лише за окремим розпорядженням Кабінету міністрів, або ж спільно з правоохоронними органами після отримання скарги від когось з покупців.
Слід нагадати, що 31.07.2014 набрав чинності Закон № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік», відповідно до нього було введено практично повну заборону на проведення перевірок, в т.ч. і фармацевтичного бізнесу.
Однак Михайло Пасічник сподівається на скасування найближчим часом даної заборони, готує своїх співробітників до відновлення планових перевірок фармацевтичного бізнесу з січня 2015 року. В першу чергу контролери планують відвідувати з перевіркою ті аптеки, на які вже надійшли скарги від споживачів, а також ті, які вже не одноразово потрапляли в поле зору Держлікслужби. Як обіцяє керівник Держлікслужби, всі служби відомства будуть приходити на перевірку в аптеку в один день (раніше це відбувалося в різні дні), перевірка буде проходити оперативно, а не буде розтягуватися на десятки днів. Будь-які підозрілі лікарські засоби будуть вилучатися для проведення експертизи.
Найбільш поширений фальсифікат виготовляється так: медпрепарати з вичерпаним терміном придатності переупаковують з новими датами і термінами реалізації і знову пускають у продаж. Лікарські засоби з вичерпаним терміном придатності небезпечні тим, що не допоможуть впоратися із захворюванням, тому що їх діюча речовина вже втратило свою силу. Споживачеві достатньо складно убезпечити себе від підроблених, фальшивих, а часто і небезпечних ліків.
Експерти радять:
— Ніколи не купувати лікарські препарати з рук;
— Не купувати препарати, призначені лікарем, якому ви не довіряєте;
— Вимагати у провізора в аптеці сертифікат відповідності;
— При придбанні лікарського препарату упевнитися, що назва препарату та його діючої речовини повністю відповідають тому, що призначив лікар.
Відмінність підробки від справжнього лікарського препарату може критися в дрібних деталях. Приміром, серед препаратів, які нещодавно були перевірені Держлікслужбою, були знайдені похибки на упаковці в шрифті Брайля, що відразу викликало підозри, і дані лікарські засоби були відправлені на експертизу, виявилося — це була підробка.

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.