Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Якщо у дитини тепловий удар

02.07.14

Ласкаве червневе сонечко… Як же приємно поніжитися в його променях і зарядитися енергією літа. Не секрет, що без сонця на Землі не було б нічого живого. Однак усе добре, що в міру. Надлишок сонячного тепла, його підвищена активність можуть вкрай негативно позначатися на людському організмі. Тепловий удар літньою спекою чекає нас на кожному кроці.

Причиною теплового удару фахівці називають порушення терморегуляції. Адже нормальне функціонування людського організму можливе при температурі внутрішніх органів і крові в межах 37 градусів за Цельсієм. Якщо температура повітря нормальна, то наш мозок за допомогою рецепторів на шкірі і слизових оболонках отримує сигнал, що все добре. Коли ж температура в навколишньому середовищі змінюється, терморецептори дають команду головному мозку збільшити тепловіддачу при підвищенні температури і зменшити — при зниженні.

Тепловий удар виникає внаслідок загального перегріву організму в результаті впливу зовнішніх теплових факторів. Доречі, сонячний удар вважається різновидом теплового.

Категорію ризику розвитку теплового удару представляють малюки, оскільки у них не сформована система терморегуляції. Дитина може отримати тепловий удар, гуляючи на вулиці в спекотну погоду, якщо його організм зневоднений, або коли малюк тепло одягнений. Також для крихіток небезпечні поїздки в спеку в закритій машині без кондиціонера.

Як визначити, що у дитини тепловий (сонячний) удар? При перегріванні організму з’являються спрага, спазми в м’язах живота і ніг. Малюк виглядає втомленим, а його шкіра — прохолодна і волога. Першою допомогою при тепловому ударі є, звичайно ж, усунення фактора, який викликав перегрівання. Для цього переміщуємо дитину в тінь або прохолодне приміщення. Потім вкладаємо її горизонтально, піднявши ноги. Одяг бажано зняти або хоча б розстебнути. Побризкати на обличчя холодною водою, а на голову покласти холодний компрес. Потім необхідно гарненько розтерти тіло дитини мокрим рушником, а на пахвову і підколінну області покласти ємності з холодною водою. Якщо малюк втрачає свідомість — дайте йому вдихнути пари нашатирю. При наявності свідомості дитину потрібно напоїти прохолодною водою. І не ігноруйте звернення до медиків — обов’язково викликайте швидку допомогу навіть, якщо маляті стало, на ваш погляд, легше.

Щоб знизити до мінімуму ймовірність теплового удару, у спеку віддайте перевагу легкому одягу з натуральних тканин. Не забувайте про головні убори. При цьому варто уникати тривалих прогулянок під відритим сонцем. Дотримуйтесь питного режиму і намагайтеся обмежити споживання білкової та жирної їжі. Звичайно, відмінним порятунком від спеки є різноманітні водні процедури — душ, купання у водоймах, обливання.

За матеріалами статті Олени Скворцової «Предупреждающий удар по тепловому» («Рецепты аптечных продаж», 6 (29), 2014, с. 30-33)

Сироп Імунофлазід для дітей

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.