Про препарат
Де придбати?
Запитання та відповіді
Повідомити про побічну дію

Важливе

Останні новини

Зниження активності вірусу грипу
  • 11.01.19

Шкала захворюваності на грип та ГРВІ показує зниження на 17%. Вірус…

Детальніше »

Карантин в Запорізькій та Харківськ..
  • 13.12.18

У Запорізькій і Харківській області захворюваність на грип та ГРВІ перевищила…

Детальніше »

Перший випадок грипу зафіксовано в ..
  • 04.12.18

       Рівень захворюваності на протязі 46-го тижня виріс на…

Детальніше »

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні

10.02.16

За даними Міністерства охорони здоров’я України, з початку епідемічного сезону, за період з 29 вересня 2015 року по 7 лютого 2016 року, на грип і ГРВІ вже перехворіли 3,4 млн українців, а це майже 8,5% всього населення країни. А якщо врахувати ще той факт, що не всі хворі на грип та ГРВІ зверталися за допомогою до медиків, то практично кожен десятий житель України перехворів грипом, або іншою ГРВІ (гострою респіраторно вірусною інфекцією).

На території України були ідентифіковані 3 різновиди (штами) грипу: вірус А нетипований, пандемічний А (Н1N1), а також вірус грипу типу В. Велику частину хворих становлять діти у віці до 17 років (67%). На поточний момент найбільш високі показники захворюваності на грип та ГРВІ зафіксовано в Київській області і м.Києві (заразилися 14,1% та 11,9% населення відповідно). Найбільш стабільна ситуація у Харківській області — там зареєстровано всього 3,6% хворих.

Згідно офіційних даних на 7 лютого, від грипу в Україні померли 220 осіб. По областях ця невтішна статистика виглядає наступним чином: у Одеській області — 38 смертей, у Харківській — 15, Рівненській — 14, Черкаській — 14, у Києві — 14, у Донецькій — 13, у Вінницькій — 13, Запорізькій — 12 і т.д. Найбільшу кількість життів забрав так званий «свинячий» грип, пандемічний А (Н1N1).

Як повідомляє Олена Фенюк, начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України, в цілому по країні на даний момент перевищення епід.порога становить 48,7% (для порівняння, минулого тижня перевищення епідемічного порогу становило 87,8%). Тільки лише в чотирьох областях України епідемічний поріг перевищує норму більш ніж на 50%.
Однак фахівці Держсанепідслужби України все ж вважають, що все ще існує ризик виникнення другої хвилі епідемії грипу. Епідемія грипу як і раніше триває на території України, та цілком здатна отримати другу потужну хвилю. За інформацією фахівців, в групі ризику — люди, які страждають хронічними захворюваннями, маленькі діти а також пенсіонери.

Медики рекомендують, як тільки температура підніметься вище 38 градусів, з’являться перші симптоми вірусного захворювання: першіння і болі в горлі, сухий кашель, закладеність носа, біль у суглобах і т.п. — не зволікати і одразу ж звертатися за допомогою до лікаря, після консультації з ним приймати противірусні препарати вже після перших симптомів захворювання.

Залишити коментар

Будьте першим, щоб коментувати!


wpDiscuz

Читайте також

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.